Naujienos

straipsniai ir kitos įdomybės

Sunkvežimių aptarnavimas Vokietijoje

CARGOTEK siūlo kokybišką ir greitą sunkvežimių, priekabų bei autovežių aptarnavimą. Gedimų nustatymas ir operatyvus jų šalinimas. Atliekame pačius įvairiausius darbus, tarp jų – stabdžių sistemos remontas, pneumatinės sistemos remontas, variklio alyvos keitimas, įvairūs kėbulo darbai ir kita. 

Sunkvežimių aptarnavimas Vokietijoje - Sunkvežimių techninė priežiūra
Sunkvežimių aptarnavimas Vokietijoje - Sunkvežimių techninė priežiūra
Naujienos - Sunkvežimių techninė priežiūra
Naujienos - Sunkvežimių techninė priežiūra

Kontaktai

 • Įvyko nenumatytas gedimas ar patekote į avariją ir Jums reikalinga techninė pagalba kelyje?
 • Norite atlikti profilaktinį transporto priemonės patikrinimą prieš išriedant į kelią?
 • Reikalingas sunkvežimio, priekabos ar autovežio remontas?

CARGOTEK servisą rasite adresu

 Zscherbener Landstraße 17, Halle (Salle), Vokietija

 

SUSISIEKITE
Sunkvežimių, priekabų bei autovežių remontas Vokietijoje - Sunkvežimių techninė priežiūra
Sunkvežimių, priekabų bei autovežių remontas Vokietijoje - Sunkvežimių techninė priežiūra

Sunkvežimių techninė priežiūra, svarbiausi jos aspektai ir kada ją atlikti

 

Ne paslaptis, jog sunkvežimiai yra viena svarbiausių logistikos grandžių. Sunkvežimių techninė priežiūra užtikrina, jog visi, eisme dalyvaujantys, krovinius gabenantys sunkvežimiai yra saugūs eksploatuoti. Vilkikai gaminami taip, kad galėtų nuvažiuoti daugybę kilometrų bei atlaikytų didelius svorius, tačiau net ir kokybiškai pagamintą transporto priemonę reikia prižiūrėti, laiku atlikti įvairius profilaktinius darbus ir patarnavimus. Sunkvežimių techninė priežiūra – kiekvienos transporto įmonės atsakomybė ir pareiga. Techniškai netvarkingas sunkvežimis gali ne tik sujaukti transportavimo planus, laiku nepristatęs krovinio ar nepasiekęs kelionės tikslo, bet ir gali kelti pavojų jo vairuotojui ir visiems kitiems eismo dalyviams. Visuomet geriau investuoti šiek tiek laiko ir atvykti į sunkiųjų transporto priemonių servisą. Būkite užtikrinti, jog verslas vyktų sklandžiai, o vairuotojai būtų patenkinti, vairuodami tvarkingą transporto priemonę.

 • Skaityti daugiau

  Kas kiek laiko turėtų būti atliekama sunkvežimių techninė apžiūra? Žinoma, transporto priemonės vairuotojas daugiausia laiko praleidžia sunkvežimyje ir gali pastebėti kiekvieną smulkmeną. Tad rekomenduojame vairuotojui nuolatos apžiūrėti sunkvežimį pačiam. Ar skydelyje nedega lemputės, signalizuojančios apie problemą arba gedimą? Ar sunkvežimis važiuoja tiesiai, nekrypsta vairas arba ratai? Ar sunkvežimis staiga nepradėjo dūminti? Ar transporto priemonė stabdo tolygiai? Ar neatsirado problemų su elektronika, pavyzdžiui, paspaudus mygtuką neatsidaro langas? Ar tinkamas sunkvežimio aušinimo skysčio lygis? Visas akivaizdžias bėdas pirmiausiai pastebi vairuotojas ir gali nuspręsti, jog jau laikas vykti į servisą.

  Tačiau jeigu akivaizdžių gedimų nėra, kada atvykti profilaktikai? Pavyzdžiui, techninė apžiūra vilkikams Lietuvoje privaloma kas 12 mėnesių. Tačiau per tuos metus tikrai gali tekti apsilankyti servise tokiems darbams, kaip alyvos keitimas, kondicionieriaus pildymas, padangų montavimas ar kitiems profilaktiniams darbams. Jei turite bent vieną priežastį apsilankyti servise, rekomenduojame tuo pačiu atlikti ir bendrą sunkvežimio apžiūrą. Sunkvežimių techninė priežiūra gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo sunkvežimio pagaminimo metų. Naujesni sunkvežimiai dažniausiai gali ištempti truputėlį ilgesnį laiko tarpą tarp profilaktinių apžiūrų. Senesnės transporto priemonės turėtų apsilankyti dažniau, vien dėl to, kad jų dalys labiau susidėvėjusios, o susidėvėjimas yra gan dažna pradžia įvairioms techninėms bėdoms.

  Kokius aspektus apima sunkvežimių techninė priežiūra?

  Atvykus į servisą profilaktinei apžiūrai, patikrinamos visos svarbiausios vilkiko sistemos. Labai svarbi yra stabdžių sistemos apžiūra, neretai, būtent šios sistemos problema yra autoįvykio kaltininkė. Itin sunki, krovinius vežanti transporto priemonė turi turėti idealiai veikiančius stabdžius, nes jos stabdymo laikas yra ilgesnis, nei, pavyzdžiui, lengvųjų automobilių stabdymo laikas.

  Taip pat, verta atkreipti dėmesį į sunkvežimio ratus. Vėlgi, transporto priemonė sunki, gabena krovinius, tad ratų geometrija greičiau išsibalansuoja. Ratų suvedimas – profilaktinis darbas, kurį reikėtų atlikti reguliariai.

  Aušinimo sistemos arba radiatoriaus gedimas gali būti itin erzinantis, tad šias dalis būtina tikrinti reguliariai. Tinkamai veikiantis radiatorius užtikrins tolygų variklio darbą ir neleis jam perkaisti. Aušinimo skysčio lygis visuomet turi būti normos ribose, tad patikrinama, ar nėra jokio nutekėjimo variklio aušinimo sistemoje. Tinkama sunkvežimių techninė priežiūra užkerta kelią mažoms bėdoms tapti didelėmis.

  Nepamirškite ir transporto priemonės elektronikos komponentų. Jų darbui patikrinti, naudojama kompiuterinė diagnostika. Elektronika atsakinga už daug smulkių, tačiau lygiai taip pat svarbių transporto priemonės akcentų. Tinkamai veikiantys langai, apšvietimas, ventiliatorius. Šie dalykai, net ir sugedę, dažniausiai netrukdo pačiam sunkvežimio važiavimui, tačiau gali kelti diskomfortą jo vairuotojui. Tinkamai veikianti centrinio užrakto sistema, taip pat svarbi.

  Žinoma, net ir tinkamai prižiūrimo transporto priemonės dalys gali nusidėvėti paprasčiausiai praėjus tam tikram laiko tarpui. Nusidėvėjimui įtakos turi pačios detalės kokybė, oro sąlygos, sunkvežimio apkrovos lygis, jos priežiūra. Tad sunkvežimių techninė priežiūra gelbėja ir štai tokiose situacijose, kur reikia pastebėti ne tik esamus ar galimus gedimus, bet ir pastebėti, kurios detalės jau atitarnavo savo ir jas reikia pakeisti į naujas, kokybiškas. Visada geriau užbėgti įvykiams už akių ir laiku pakeisti detalę, taip išvengiant visiško dalies susidėvėjimo ir jo sukeltos didesnės problemos. Gedimo nustatymas ir šalinimas dažniausiai atsieina brangiau ir kainuoja daugiau laiko, nei detalės pakeitimas nauja pačiu laiku, kol nespėjo atsirasti gedimas.

  • Įvyko nenumatytas gedimas ar patekote į avariją ir Jums reikalinga techninė pagalba kelyje?
  • Norite atlikti profilaktinį transporto priemonės patikrinimą prieš išriedant į kelią?
  • Reikalingas sunkvežimio, priekabos ar autovežio remontas?

  CARGOTEK servisą rasite adresu Zscherbener Landstraße 17, Halle (Salle), Vokietija
  Skambučių laukiame telefonu +370 608 84000
  Laiškų laukiame elektroniniu paštu halle@cargotek.lt